• A
  • +

Reinsalu: Eesti panustab eesistumise ajal ELi-USA usalduslikku ja aktiivsesse justiitskoostöösse

PrintPDF Jaga

16.06.2017. Täna Maltal toimuval ELi ja USA justiits- ja siseministrite kohtumisel tutvustas Urmas Reinsalu Eesti prioriteete ELi nõukogu eesistumise ajal, mis on aluseks tihedamale ELi-USA justiitskoostööle.

Reinsalu sõnul on üheks olulisemaks elemendiks justiits- ja sisevaldkonnas terrorisimisvastane võitlus. Selleks tuleb jõustada ELi rahapesuvastane karistusõiguslik direktiiv ning parendada infovahetust EL riikide ja USA vahel. Samuti on tähtis ühine tegevus küberkuritegevuse tõkestamisel. Euroopa Liidus on vaja välja töötada selged küberruumi jurisdiktsioonireeglid, samuti põhimõtted, kuidas riigid õigusabi korraldavad.

Kolmandaks on oluline tagada, et Euroopa Liidu ja USA vahel rakendataks isikuandmete vahetusel kokku lepitud andmekaitse põhimõtteid.

Ühendriikide justiitsminister Jeff Sessions väljendas ootust edukaks koostööks Eesti eesistumise ajal. Järgmine USA-ELi kohtumine justiits- ja siseasjus toimub sügisel Washingtonis ja seda juhivad Euroopa Liidu poolt Eesti justiits- ja siseminister.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50