• A
  • +

Reinsalu esitas volinikule ettepaneku Euroopa ühinguõiguse reformimiseks

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus euroliidu justiitsküsimuste voliniku Vera Jourovaga, et arutada Euroopa Liidu ühinguoiguse reformimist, mis oleks ühtlasi ka e-residentsuse arendamise huvides.

Reinsalu pani Jourovale ette, et Euroopa konlurentsivõime nimel tuleb muuta ka üleeuroopalisi reelgeid äriühingute piiriülese mobiilsuse vallas. Reinsalu sõnul peaks see hoomama ühtsete reeglite kehtestamist, mis võimaldaksid ettevõtetel viia oma peakorterit teise, sobivamasse liikmesriiki ning samuti võimaldaksid äriühingu asukoha siduda Euroopas lahti juhatuse füüsilisest asukohast.

„Euroopa konkurentsivõime huvides on, et ettevõtted saaksid kiiremini kohaneda oludega ning ettevõtlusega tegelemine oleks paindlikum. Lisaks soodustab see digitaalse turu arengut,“ rääkis justiitsminister.

Reinsalu tutvustas Jourovale Eesti e-residentsuse projekti ja ütles, et lähiajal pannakse Eestis paika e-residentsuse äriühingu juhatuse mobiilsust võimaldavad raamid, kuid mõistlik oleks kogu Euroopas luua paindlikkust tagavad reeglid. „Samas oleks mõistlik luua Euroopas ühine ärikeelu saanud isikute andmebaas ja keeldusid kõigis riikides tunnustada, et petised ei saaks riigist riiki rännates jätkuvalt kahju tekitada,“ lisas ta.

Reinsalu pakkus Jourovale välja, et Eesti on valmis eesistumise ettevalmistamise perioodil neid teemasid tugevalt tõukavaks riigiks olema.

 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50