• A
  • +

Reinsalu: Euroopa ei tohi unustada Ukrainas toimuvat

PrintPDF Jaga

29.05.2017. Esmaspäeval Ukraina peaprokuröri Juri Lutsenkoga kohtunud justiitsminister Urmas Reinsalu kinnitas, et Eesti pakub Ukrainale igakülgset tuge alates kogemusest õigussüsteemi ülesehitamisel kuni praktiliste küsimusteni piiriüleste kriminaalasjade menetlemisel.

Ukraina peaprokurör Juri Lutsenko sõnul võitleb Ukraina praegu kolmel rindel, pidades sõda Venemaaga, sõda kuritegelike grupeeringutega ja sõda korruptsiooniga.

„Ukraina õigussüsteemi edu võtmeküsimus on võitlus korruptsiooniga,“ nentis Reinsalu. „Eesti aitab Ukrainat selles osas nii teadmiste kui kogemustega.“

Lisaks märkis Reinsalu, et peatse eesistujariigina on Eestil kohustus seista Ukraina eest rahvusvahelisel areenil. „Pean läheneva eesistumise valguses oluliseks, et Euroopa ei unustaks Ukrainas toimuvat,“ rõhutas Reinsalu.

Esmaspäeval ja teisipäeval viibib Eestis töövisiidil Ukraina prokuratuuri kõrgetasemeline delegatsioon peaprokurör Juri Lutsenko juhtimisel. Visiidi kavva kuulub kohtumine president Kersti Kaljulaiu ja justiitsminister Urmas Reinsaluga ning kaitsepolitseiameti külastus.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50