• A
  • +

Reinsalu: Euroopa justiitsministrid liigitasid terrori mõiste alla ka küberkuritegevuse

PrintPDF Jaga

Euroopa Liidu justiitsministrid leppisid tänasel justiitsküsimuste nõukogul kokku ühispositsioonis terrorismivastase direktiivi osas, millega riigid võtavad kohustuse kehtestada miinimumreeglid terrorikuritegude määratlemiseks ning terroristidele ja terroriühendustele karistuste määramiseks. Muuhulgas soovitakse direktiiviga kriminaliseerida terroristlikul eesmargil välisriiki reisimine, aga ka näiteks terrorismialase väljaõppe saamine.

Justiitsminister Urmas Reinsalu rõhutas oma kõnes, et Eesti jaoks on väga oluline edasiminek, et justiitsministrid suutsid kokku leppida tõsiste terroristlike küberrünnakute määratlemises terrorikuritegudena. See annab Reinsalu sõnul Euroopa Liidule täiendavad õiguslikud relvad sellistes olukordades nagu näiteks Eestis pronksiöö järel toimunud terroristliku eesmärgiga küberrünnakud.

Reinsalu rõhutas, et Euroopa on praegu sõjas terrorismiga ja justiitssüteem peab suutma kaitsta inimesi terroristide eest uute õiguslike lahenduste abil. Reinsalu juhtis tähelepanu ka sellele, et lisaks ISISe ja Al-Qaeda tegevusele on terrorirühmitused väga aktiivsed ka Luganski ja Donetski nn vabariikides. Reinsalu sõnul on oluline, et Euroopa Liidu õigusasutused suunaksid oma tegevuse ka nende terrorirühmituste vastu.

Lähiajal alustatakse direktiivi teksti osas läbirääkimisi Euroopa Parlamendiga ning lõpliku vastuvõtmiseni loodetakse jõuda veel sellel poolaastal.

Täna on üleeuroopaline terroriohvrite mälestamise päev, pidamaks meelest nii Euroopas kui kogu maailmas hukkunud terrorirünnakute ohvreid.  Täna on 2004. aastal Madridis toimunud ohvriterohke terrorirünnaku 12. aastapäev. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50