• A
  • +

Reinsalu: Euroopa peab muutma terrorivastaseid reegleid

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu rõhutas tänasel terroriprobleemi käsitleval Euroopa Liidu justiits- ja siseministrite kohtuemisel, et ELi riigid ei tohi venitada vajalike tööriistade loomisega, mis kaitsevad Euroopa rahvaid terroristide eest.

Selleks tuleb Euroopa terrorivastase direktiiviga kehtestada laiem terrorikuritegude karistusala. Reinsalu sõnul toetab Eesti seda eesistuja ettepanekut täielikult. Ettepaneku rakendamiseks tuleb karistatavaks muuta ka terroristide väljaõpe, terrorismi eesmärgil välisriiki reisimine ja selle jaoks raha kogumine.

Reinsalu väljendas Brüsselis toetust ka sellele, et Euroopa liikmesriigid saaksid vahetada infot kolmandate riikide kodanike karistusandmete kohta.

Justiitsminister rõhutas, et on vajalik laiendada terrorikuritegude mõistet karistusõiguses nii, et see vastaks tegelikule ohule. Samuti tuleb jätkata tööd selle nimel, et anda täiendavad  tööriistad politseiasutustele terroristide tõkestamisel ja tuvastamisel.

ELi sise- ja justiitsministrite kohtumisel on täna arutamisel terrorivastaste meetmete paketi heakskiitmine, et pärast Pariisi terroriakti tõhustada võitlust terroristidega.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50