• A
  • +

Reinsalu: narkomaania on ülisuurte kahjudega globaalne probleem ühiskonnas

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu osaleb New Yorgis 19.-21. aprillini ÜRO peaassambleel uimastiprobleemi-teemalisel erakorralisel istungjärgul (UNGASS). Kohtumisel võtavad ÜRO liikmesriigid vastu uue resolutsiooni rahvusvahelise narkopoliitika kohta. Resolutsioon käsitleb nii uimastiennetuse, -kontrolli kui ka uimastisõltlaste rehabilitatsiooni teemasid.

20. aprillil on justiitsministril sõnavõtt plenaaristungil. 21. aprillil juhatab justiitsminister ühte viiest peaassamblee paneelist. Reinsalu juhitav paneel käsitleb uusi väljakutseid ja ohte maailma uimastiprobleemi lahendamisel.

Reinsalu sõnul on narkomaania ülisuurte kahjudega probleem Eesti ühiskonna jaoks, kuid narkovastases võitluses on vaja mõista, et probleem on paraku kasvav ja globaalne. „Peame panustama ka globaalsete lahenduste väljatöötamisse uimastite vastases võitluses. Debatt uimastiprobleemi üle on ÜROs olnud terav. On tõsi, et paljudel riikidel ja huvirühmadel on tahe muuta senist globaalset narkopoliitikat ning muuta oluliselt  liberaalsemaks karistuspoliitilist lähenemist uimastitarbimise osas,“ ütles justiitsminister. 

„UNGASSil saab selgeks, milline on rahvusvaheline konsensus uimastipoliitika tuleviku osas. Sellel arutelul otsustatu mõju on tulevikus globaalsete suundade kujundamisel ja suhtumisel uimastitesse otsustava kaaluga,“ lisas Reinsalu.
 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50