• A
  • +

Reinsalu sõnul on kohtusüsteem riigireformis eeskujuks

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles täna kohtunike täiskogul peetud kõnes, et kohtusüsteem on oma suutlikkusega eeskujuks riigireformis.

Konkreetse näitena tõi justiitsminister Urmas Reinsalu esile selle, kuidas kohtuniku abide süsteemi reformiti nõnda, et selle aasta algusest on kohtunikuabide ülesandeid täitvaid inimesi 70 võrra vähem ja sellega seoses tõsteti ametissejäänud kohtunikuabide palka.

„Julgelt tuleb üle vaadata nii kohtumenetluse korraldus Eestis kui ka erinevad menetlusseadused, et õigusemõistmine oleks kvaliteetne, kiire, kättesaadav ja ressursikasutuse mõttes tõhus,“ ütles Reinsalu.

Justiitsminister rõhutas, et ei tohi karta seniseid tabusid. „Näiteks peame ausalt küsima, kas kõik kohtuasjad peaksid vastuoksa paljude Euroopa riikide praktikale läbima kolme kohtuastet,“ ütles ta.

Reinsalu sõnul vajavad riigireformi väljakutsed elluviimist ka õigussüsteemis ning väljendas toetust riigikohtu esimehe üleskutsele arvestada õigussüsteemi reformimisel demograafilisi suundumisi ja hoiduda kohtunike valimatust täiendavate lisaülesannetega koormamisest.

 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50