• A
  • +

Reinsalu: suurema majanduskasvu võti on parem konkurentsivõime

PrintPDF Jaga

Tänasel Cobalti advokaadibüroo õiguskonverentsil kõneles justiitsminister Urmas Reinsalu Eesti konkurentsivõime probleemidest ja ütles, et suurema majanduskasvu võti seisneb paremas konkurentsivõimes.

Justiitsminister rõhutas, et Eesti majandus on jäänud kinni keskmise sissetuleku akvaariumi. Sealt jõukamatele riikidele järgi jõudmine on suurusjärgus raskem ülesanne kui keskmise sissetulekutaseme saavutamine. Enamik sarnaseid riike seda ministri sõnul suutnud pole.

Reinsalu rääkis, et kui viimasel kahekümne aastaga on pool eesti SKP kasvust tulnud uue kapitali juurdevoolu tõttu, siis tänaseks on välisinvesteeringute osakaal languses. „See probleem kõrvuti tööturu kokkutõmbumise ja nullseisus tootlikkusega tähendab, et me ei realiseeri piisavalt oma konkurentsivõime potentsiaali,“ märkis ta.  

Justiitsminister ütles, et Eesti konkurentsivõime kasv on vajalik seada kogu valitsuse poliitika keskseks ülesandeks. „Meil on täiesti reaalne saavutada täna neljaprotsendiline jätkusuutlik majanduskasv, kui suudame panustada konkurentsivõimesse enam, näitavad nii Eesti Panga kui Rahvusvahelise Valuutafondi hinnangud,“ lausus Reinsalu.

Läinud kuul tutvustas justiitsminister valitsusele raportit „Konkurentsivõime 2.0“, mis sisaldab 64 ettepanekut konkurentsivõime kasvuks, seades eesmärgiks paindlikuma tööturu, paremad investeerimisvõimalused ja väiksema halduskoormuse. Valitsus jätkab raporti arutamist lähitulevikus. Raport paneb ette moodustada peaministri juhtimisel püsivalt tegutsev konkuretsivõime nõukogu, et juhtida pidevat sellekohast poliitikat.

„Peame enam ka konkurentsipiitikat kujundama vaba turu põhiseks. Mitmetes valdkondades on piirangud põhjendamatult jäigad ja turgu takistavad, olgu selleks tervis voi  keskkonnavaldkond,“ viitas Reinsalu.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50