• A
  • +

Reinsalu: tuleks luua nimekiri küberkuritegevust soodustavatest riikidest

PrintPDF Jaga

17.11.2017. Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus Washingtonis Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja õiguskomitee esimehe Bob Goodlatte’iga ning Senati õiguskomitee esimehe Chuck Grassleyga. Peamise teemana oli arutluse all koostöö terrorismi, aga ka küberkuritegevuse vastases võitluses.

„Tõstatasin kohtumistel teema, et kuna küberkuritegevus on arenenud ülemaailmseks ülisuuri kahjusid põhjustavaks kuriteoliigiks, siis kas meil ei oleks tarvis luua sarnaselt terrorismi toetavate riikide nimekirjaga ka küberkuritegevust toetavate riikide nimekiri,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu pärast kohtumisi Esindajatekoja ja Senati õiguskomitee esimeestega. „Selleks et võidelda karistamatuse vastu küberruumis, on vaja probleemi poliitilisel tasandil teadvustada ja teha tugevat rahvusvahelist koostööd, sealhulgas koostööd teisel pool Atlanti.“
 
Kohtumisel avaldas minister Reinsalu tänu selle eest, et Ameerika Ühendriigid on otsustanud panustada Euroopa kaitsekoostöösse. Justiitsminister viibib Washingtonis seoses täna toimuva Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Eesti ja Ameerika Ühendriikide justiits- ja siseministrite kohtumisega. 
 
Pildil justiitsminister Urmas Reinsalu koos Senati õiguskomisjoni esimehe Chuck Grassleyga. 
Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50