• A
  • +

Reinsalu ÜROs: uimastikaubandus on kiirelt kasvav äri, mis on põhjusega keelatud

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu juhtis  ÜRO peaassamblee istungjärgul narkopoliitika tuleviku  ümarlauda teemal „Uued väljakutsed, ohud ja tegelikkus maailma uimastiprobleemile lähenemisel ja ennetamisel“.

Oma kõnes ütles justiitsminister, et uimastid pole ohtlikud, kuna nad on keelatud, vaid nad on keelatud seetõttu, et nad on ohtlikud.

Inimkond on uimastipoliitikas moraalsete valikute ees ning valed valikud võivad teha pöördumatut kahju.  Maailma uimastivaldkonna otsuseid mõjutavad uued ja tugevad huvirühmad.

„Seda on oluline meeles pidada, kuna ennustatakse, et legaliseeritud uimastikaubandus, mida näeme praegu USAs erinevates osariikides tekkimas, võib olla kõige kiiremini kasvav start-upi ärivaldkond,“ selgitas Reinsalu.

Reinsalu sõnul on tähtis mitte konstrueerida dilemmat, kas sõda uimastitega või legaliseerimine. Uimastipoliitika peab olema proportsionaalne, kuid samm-sammuline legaliseerimine tähendab uimastite hinna alanemist, suuremat nõudlust ning seejärel suuremat hulka inimkonnast uimastitest sõltuvuses ja seeläbi rohkem inimlikke kannatusi ja kahju. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50