• A
  • +

Täna koguneb esimest korda korruptsiooni ennetuse nõukogu

PrintPDF Jaga

10.01.2017 Justiitsminister kutsub täna esimest korda kokku korruptsiooni ennetuse nõukogu, mille eesmärgiks on analüüsida korruptsioonivastast tegevust Eestis, teha justiitsministrile ettepanekuid korruptsiooni ennetamiseks ning olla selle valdkonna kõneisikuks.

Nõukogu liikmed on audiitorfirma Ernst & Young siseaudiitor ja juhtivkonsultant Marilin Pikaro, riigikontrolli kohaliku omavalitsuse auditi osakonna peakontrolör Airi Mikli, riigi peaprokurör Lavly Perling, MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Asso Prii, teenusmajanduse koja tegevjuht Evelyn Sepp, ettevõtja Karli Lambot ning Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste liidu tegevjuht Maris Jõgeva. Liikmed on valitud selle järgi, et nad on oma tegevusvaldkonnas ja ühiskonnas korruptsiooniennetuse teemal kõneisikuteks ning aitavad seeläbi teemale tähelepanu juhtida.

Esimesel kohtumisel arutab komisjon korruptsiooniennetuse prioriteete 2017. aastal. Olulisematest teemadest on laual korruptsiooni ennetamine riigi äriühingutes, ärikorruptsioon ning noorte teadlikkuse suurendamine.

Vabariigi Valitsuse korruptsioonivastase strateegia 2013-2020 prioriteedid on:

• edendada teadlikkust korruptsioonist

• suurendada otsuste ja tegevuste läbipaistvust ning

• arendada uurimisasutuste uurimisvõimekust ja hoida ära julgeolekut ohustavat korruptsiooni.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50