• A
  • +

Täna kogunes esimest korda põhiseaduse asjatundjate kogu

PrintPDF Jaga

19.01.2017 Täna kogunes justiitsministeeriumis põhiseaduse asjatundjate kogu, mis koosneb 12st õigusasjatundjast ning mille ülesandeks on analüüsida Eesti põhiseaduses esinevaid probleeme ja esitada selle kohta vajadusel lahendusettepanekud valitsusele.  

„Põhiseaduse analüüsi lähtekoht on, et Eesti kehtiv põhiseadus on toimiv ning vaja ei ole muuta põhiseadusliku korra aluspõhimõtteid. Tähtis on objektiivse riigiõigusliku analüüsiga hinnata, millised riigiõiguslikud probleemid on põhiseaduse toimimise praktika juures 25 aasta jooksul ilmnenud ning millised võiksid olla lahendused “ rõhutas justiitsminister Urmas Reinsalu.

Kogu liikmed on riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Jüri Adams, riigikohtu esimees Priit Pikamäe, õiguskantsler Ülle Madise, riigisekretär Heiki Loot, Tartu ringkonnakohtunik Madis Ernits, riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi nõunik Berit Aaviksoo, Tartu ülikooli külalisprofessor Uno Lõhmus, Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse dotsent René Värk, vandeadvokaat Allar Jõks, vandeadvokaat Jüri Raidla, endine riigikohtu esimees Rait Maruste ning endine riigikohtu esimees ja vandeadvokaat Märt Rask.

Eraldi analüüsib kogu neid küsimusi, mis on kaasnenud seoses Euroopa Liidu ja NATOga liitumisega.

Põhiseaduse asjatundjate kogu töö tulemused vormistatakse  raportina.  

28. juunil 2017 möödub 25 aastat Eesti vabariigi põhiseaduse vastuvõtmisest rahvahääletusel. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50