• A
  • +

Täna on laste seksuaalse väärkohtlemise vastane päev

PrintPDF Jaga

18. novembril on laste seksuaalse väärkohtlemise vastane päev, millega Euroopa Nõukogu juhib tähelepanu laste kaitsmisele seksuaalse väärkohtlemise eest.

Seoses laste seksuaalse väärkohtlemise vastase päevaga avaldatakse täna üle Euroopa ennetusvideo, mida näidatakse tänasest kuni 22. novembrini ka Just Filmi laste õiguste eriprogrammi filmide ees. Video on loonud Euroopa Nõukogu ning eesti keelde on see tõlgitud ja helindatud justiitsministeeriumi eestvedamisel. Ennetusvideo on edaspidi kättesaadav justiitsministeeriumi kodulehel ning ministeeriumiga seotud sotsiaalmeediavõrgustikes.

JustFilmi laste õiguste eriprogramm tähistab sel aastal juubelit – viie aasta täitumist. 22. novembrini linastuva eriprogrammi filmide kava ja arutelude aegadega saab tutvuda justiitsministeeriumi kodulehel ja Just Filmi kodulehel. Info on leitav ka festivali infopunktidest, lasteombudsmani ja Lastekaitse Liidu kodulehtedelt.

Sel aastal on lapse õiguste filmiprogrammi alapealkiri „Ausalt ja avatult“. Väärkohtlemine, seksuaalkuriteod, stereotüübid, soorollid, erivajadusest tingitud tõrjutus, seksuaalsed eneseotsingud, üksindus, vaesus, alandus. Keeruliste küsimuste kõrval näeb filmides laste ja vanemate imetlusväärselt sooje ja usalduslikke suhteid ning elu helgemat poolt.

Eriprogrammis on neli tõsielufilmi ja seitse mängufilmi Austraalia, Belgia, Hollandi, Ukraina, Venemaa, Šveitsi, Rootsi, USA ja Filipiinide laste ja noorte elust. Programmist leiab enda jaoks huvitavat nii laps, noor kui täiskasvanu.

Valitud filmide linastustele järgnevad arutelud, kus kinosaali või eraldi festivali pop-up klubisse Stalker palutud eksperdid ja tunnustatud inimesed lahkavad nähtut koos vaatajatega.

Lapse õiguste eriprogrammi koostasid Just Filmi, justiitsministeeriumi, lastekaitse liidu ning lasteombudsmani esindajad.

Ühtlasi on 18. novembril tegemist lapsi seksuaalse ärakasutamise ja kuritarvitamise eest kaistva Lanzarote konventsiooni jõustumise aastapäevaga. Eesti on konventsiooni allkirjastanud 2008. aastal ning teeb ettevalmistusi konventsiooni ratifitseerimiseks lähiajal.

Rohkem infot rahvusvahelise laste seksuaalse väärkohtlemise vastase päeva kohta saab Euroopa Nõukogu kodulehelt

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50