• A
  • +

Tänasest alustas tööd viis uut kohtunikku

PrintPDF Jaga

Tänasest asus tööle neli uut maakohtu ja üks halduskohtu kohtunik, täienduse said Viljandi, Narva, Võru ja Tallinna kohtumajad.

Justiitsminister Hanno Pevkuri sõnul on palju räägitud täitmata kohtunikekohtadest, täna saab aga rääkida neist viie täitmisest uue kohtunikuga. „Tänase seisuga on kohtusüsteemis täitmata veel kümme kohtunikukohta, kuid nende täitmiseks on praegu juba käimas seitse konkurssi ning eelmisel nädalal kooskõlastusele läinud kohtute seaduse muudatused lubavad loota, et lähitulevikus saavad vabanevad kohtunikukohad ka kiiremini täidetud,“ ütles justiitsminister.

„Kohtunikuamet oma väärikuselt ja positsioonilt on amet kogu eluks ning sellele kohale asumise protsess, mis vältab peaaegu aasta, ei ole kindlasti kergete killast. Soovin alustavatele kohtunikele jõudu ning samas kutsun üles noori juriste seda ametit kaaluma,“ lausus Pevkur.

Uued kohtunikud said Tartu maakohtu Viljandi kohtumaja, Tartu maakohtu Võru kohtumaja,  Viru maakohtu Narva kohtumaja, Tallinna halduskohtu Tallinna kohtumaja ja Harju maakohtu Kentmanni kohtumaja.

Kokku on esimese ja teise astme kohtutes 223 kohtunikukohta.

Reeglina nimetatakse kohtunikuks isik, kes on läbinud kohtuniku ettevalmistusteenistuse või on sellest vabastatud ning sooritanud kohtunikueksami. Kohtuniku ettevalmistusteenistust ei pea läbima isik, kes on vahetult enne eksami sooritamist töötanud kaks aastat vandeadvokaadi või prokurörina, samuti kohtunik, kui tema ametist vabastamisest ei ole möödunud rohkem kui 10 aastat.

Alates 1. juulist 2013 on esimese astme kohtuniku ametipalk 3380 eurot kuus.

Täpsemat infot kohtunike konkurssidest saab lugeda aadressilt http://www.nc.ee/?id=101.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50