• A
  • +

Tasuta õigusabi andmine jätkub

PrintPDF Jaga

Justiitsministeerium kinnitab, et tasuta õigusabi andmine ei lõpe ka peale õigusinfo portaali avamist.


Ministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul korraldati MTÜdele ja SAdele konkurss toetuse taotlemiseks tasuta õigusabi andmiseks ka sel aastal.

„Kuigi summa oli seoses eelarvekärbetega eelmisest aastast mõnevõrra väiksem, eraldasime sel aastal raha erivajadustega või töökeskkonna tõttu püsiva tervisekahjustuse saanud isikutele õigusabi andmiseks,“ selgitas Aavik. „Just need on inimesed, kelle jaoks võib Internetis abi otsimine raskendatud olla.“

Aaviku kinnitusel eraldatakse tasuta õigusnõustamiseks raha ka järgmisel aastal.

Konkursi tulemusel eraldati raha MTÜ-le Eesti Kurtide Liit, mille kaastaotlejaks oli Eesti Puuetega Inimeste Koda, ning SA-le Õigusteenuste Büroo. Eesti Juristide Liit sel aastal konkursil ei osalenud, samas toetab justiitsministeerium neid tasuta ruumidega, kus liit saab tasuta õigusnõu pakkuda.

Juristide Liidu direktor Krista Paal möönis lisaks, et uudises jäid ka uue õigusabi portaali positiivsed aspektid mõnevõrra tahaplaanile. „Vajadus sellise õigusnõu portaali järele on täna selgelt olemas, sest väga paljud inimesed jällegi ei tule õigusnõustamisele vaid otsivad vastuseid oma muredele veebist,“ ütles Paal.

„Uude portaali koondatakse just need küsimused, mille kohta inimesed on ka tasuta nõustamisel enim pärinud ja kindlasti saab see olema praktilise suunitlusega, kus inimesed oma muredele abi leiavad. Ja nagu öeldud, saab ka uue portaali kaudu konkreetseid küsimusi esitada ja probleemidele vastuseid saada,“ kinnitas Paal.

 

Lugupidamisega
Valdek Laur

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8238
GSM 534 26784
Valdek.laur@just.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50