• A
  • +

Üheksa kuuga on asutatud 14 620 uut ettevõtet ja füüsilisest isikust ettevõtjat

PrintPDF Jaga

Üheksa kuuga registreeriti äriregistris 14 620 uut ettevõtet, mida on 461 võrra rohkem kui aasta varem. Registreeritud ettevõtetest 10 776 on osaühingud, 19 aktsiaseltsid ja 1691 füüsilisest isikust ettevõtjad. Sissemakseta osaühinguid on loodud 7451.


„461 ettevõtet rohkem kui eelmisel aastal on loodetavasti märk ettevõtlike inimeste usaldusest üldise majandusolukorra vastu, ehk üha enam inimesi leiab endas ettevõtlusjulgust, mis on omakorda uute töökohtade loomise võtmetegureid. Hea meel on ka selle üle, et enamasti kasutatakse uue äri alustamiseks ettevõtjaportaali, mis kinnitab teadmist, et Eestis on ettevõtlusega alustamine väga lihtne. Kui on ideed ja julgust, siis piisab ID-kaardi olemasolust, et ühe päevaga kõik ettevõtluseks vajalik korda saada,“ kommenteeris justiitsminister Hanno Pevkur esimese üheksa kuu kokkuvõtet.

Ilma kohese osakapitali sissemakseta asutati 7451 osaühingut ehk 69% kõigist osaühingutest. See võimalus sobib eriti hästi pisiettevõtlusega alustamisel, näiteks hobist alguse saanud ettevõtte puhul. Üha enam kasutatakse ettevõtte asutamiseks e-äriregistri ettevõtjaportaali, mille kaudu saab esitada äriregistrile dokumente ja majandusaasta aruandeid elektrooniliselt. Ettevõtjaportaali kaudu saab registreerida uue ettevõtte, muuta andmeid ja ettevõtte ka registrist kustutada või likvideerida. 

Aasta kõige aktiivsem kuu ettevõtlusega alustamiseks on olnud aprill, kui asutati 1627 uut ettevõtet, neist 1377 osaühingut, 3 aktsiaseltsi ja 247 füüsilisest isikust ettevõtjat.

Andmed põhinevad e-äriregistri teabesüsteemil, mis on kohtute registriosakondade andmebaasile tuginev teenus, koosnedes äriregistri, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri ning kommertspandiregistri digitaalsetest andmetest.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50