• A
  • +

Üheksa kuuga on kuritegude arv nelja protsendi võrra vähenenud

PrintPDF Jaga

Justiitsministeeriumi koostatava kuritegevuse baromeetri andmeil on tänavu üheksa kuuga pandud toime neli protsenti vähem kuritegusid kui eelmisel aastal sama ajaga. Jaanuarist septembrini registreeriti 29 724 kuritegu, mida on aastatagusest 1284 võrra vähem.


Kõige levinum ehk varavastane kuritegevus on võrreldes 2012. aastaga vähenenud 9%. Varguste arv kahanes 12% (1784 vargust vähem). Vähem on varastatud nii kaubandusettevõtetest (­­18%) kui ka eluruumidest (­14%) ja sõidukitest (6%). Varguste arv on vähenenud kogu Eestis, kusjuures kõikjal peale Harjumaa ja Lääne-Virumaa on kahanemine üle 10%. Harjumaal on olnud 4% ja Lääne-Virumaal 7% vähem vargusi. Seevastu röövimiste arv kasvas 6%.

Enim kasvas sarnaselt eelmiste kuudega kelmuste arv. Üheksa kuuga registreeriti 1250 kelmust ehk 34% võrra rohkem kui 2012. aasta samal perioodil (793). Nende kuritegude registreerimine vähenes järsult 2011. aastal ning on ka praegu madalam kui 2009. ja 2010. aastal. „Samas tuleb praegu tõusutrendis oleva kelmuste arvu juures inimestele uuesti soovitada, et veebi kaudu kaupade ostmisel peaks olema ettevaatlik ning müüja tausta võimalusel kontrollima. Seda põhjusel, et väga suure osa kelmustest moodustavad just juhtumid, kus interneti kaudu ostetud kaupa pole ostjale kätte toimetatud,“ märkis justiitsminister Hanno Pevkur.

Liikluskuritegusid oli 2% võrra vähem, neist enamiku moodustas joobes juhtimine.

Isikuvastaste kuritegude arv kasvas ligi 7%. See tuleneb eelkõige kehalise väärkohtlemise registreerimise sagenemisest Harjumaal ja Tallinnas, kus nende kuritegude registreerimine on kasvanud 12%. „Suuresti on kasvu taga tõsiasi , et politsei on hakanud neile kuritegudele rohkem tähelepanu pöörama,“ ütles justiitsminister. Tapmisi ja mõrvu registreeriti üheksa kuuga 43 ehk 16 võrra vähem kui möödunud aasta samal perioodil.

Kuritegevuse baromeetriga saab tutvuda aadressil http://www.just.ee/baromeeter.

 

 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50