• A
  • +

Ukraina toetab Eesti algatust kommunismikuritegude rahvusvahelisel uurimisel

PrintPDF Jaga

Täna kohtus justiitsminister Urmas Reinsalu Ukraina justiitsministri asetäitja Gia Getsadze ning Ukraina parlamendi delegatsiooniga.

Kohtumisel tutvustas justiitsminister Urmas Reinsalu 23. augustil Tallinnas tehtud kaheksa riigi algatust kommunismikuritegude uurimisel ning kutsus selle algatusega ühinema Ukrainat. Delegatsioon väljandas selgelt Ukraina poolset valmisolekut algatusega ühineda.

"Oli huvitav kuulda Eesti initsiatiivist kommunismiaegsete kuritegude hukkamõistmiseks ja selleks rahvusvahelise asutuse loomise mõttest, mida me ka omalt poolt toetame. Leiame, et praegu on eriti tähtis jõupingutuste ühendamine. Andsime oma poolt ülevaate Ukrainas tehtud reaalsetest sammudest nö. "dekommuniseerimise" suhtes ning sündmustes Ukraina ida-osas. Usume, et see ei ole ainult Ukraina võitus, vaid see on Ukraina võitlus ka Euroopa väärtuste eest," kommenteeris Ukraina parlamendi saadik Lev Pidlisetskyy.

Reinsalu väljendas Eesti valmisolekut Ukrainat igati aidata justiitssüsteemi arendamisel ning korruptsiooni väljajuurimisel. Ministri sõnul kasutab Putin Ukraina korruptsiooni ühe relvana hübriidsõjas Ukraina halvamiseks, mistõttu on selle teemaga tegelemine Ukraina jaoks nii majanduse kui julgeoleku kindlustamisel võtmetähtsusega.

"Suur tänu Eesti justiitsministrile toetuse eest kõigis Ukrainale tähtsates küsimustes ja konkreetsete ettepanekute eest jätkata juba töörühmades meile praegu nii aktuaalsete reformide läbiviimisel juurida välja nõukogudeaegne pärand," kommenteeris Ukraina justiitsaseminister Gia Getsadze.

Kohtumisel lepiti kokku koostada uus Eesti ja Ukraina justiitsalane koostöömemorandum. Ukraina delegatsiooni eesmärk oli tutvumine Eesti kui õigusriigi ja e-riigiga.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50