• A
  • +

Valgas avatakse majutus- ja nõustamiskeskus endiste vangide ühiskonda tagasitoomiseks

PrintPDF Jaga

19.05.2017. Juunis hakkab Lõuna-Eestis vanglast vabanevatele inimestele ajutist majutus- ja nõustamisteenust pakkuma MTÜ Valga Abikeskus.

Tegemist on teenusega, mille eesmärk on pakkuda vanglast vabanenule tuge töö- ja elukoha otsimisel. Majutusüksuses pakutakse taasühiskonnastamist soodustavaid teenuseid, sh sotsiaal-, võla- ja karjäärinõustamist, psühholoogilist nõustamist ja tööharjutust. Lähtuvalt vabanenu riskidest ja vajadustest koostatakse majutusüksuse spetsialistide koostöös tugiisiku ja kliendiga igale kliendile individuaalne tegevusplaan.

„Elukoha puudumine on peamisi põhjuseid, mis takistab vanglast vabanenul püsivat tööd leidmast ning seetõttu on see ka otseseks riskiteguriks uute kuritegude osas,“ nentis justiitsministeeriumi analüüsitalituse projektijuht Stanislav Solodov.

Teenuse sihtrühma kuuluvad nii tähtajal, enne tähtaega kui ka karistusjärgsele käitumiskontrollile vabanenud isikud. Kui tähtajal vabanenute puhul on teenus vabatahtlik, siis neile, keda kohus vabastab enne tähtaega tingimusel, et isik läheb elama majutuskeskusesse, on teenus kohustuslik. MTÜ Valga Abikeskus peab pakkuma majutust ja nõustamist kuni kuus kuud ja korraga kuni kuuele vanglast vabanenule. Võimaluse korral saab majutuskohas olla kauem.

Praegu pakuvad vanglast vabanenud isikutele majutus- ja nõustamisteenust veel MTÜ Aktiviseerimiskeskus Tulevik (10 majutuskohta Pärnus ja 12 Jõhvis) ning MTÜ Lootuse Küla (14 majutuskohta Laitses, Harjumaal). Majutus- ja nõustamisteenuseid pakutakse kuni 28.02.2019.  

Justiitsministeerium kuulutas 10. märtsil välja hanke pakkumaks vanglast vabanejatele nõustamisega ajutisest majutusteenust Lõuna-Eestis. Pakkumuste esitamise tähtaeg oli 6. aprill. Tähtajaks esitas ainsana pakkumuse MTÜ Valga Abikeskus. Esitatud pakkumus vastas nõuetele.

Teenuse osutamist finantseeritakse Euroopa Liidu rahastatava Euroopa Sotsiaalfondi toetuse andmise meetmest "Tugiteenus vanglast vabanejatele".

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50