• A
  • +

Vanglateenistuse 100. aastapäeval tunnustas justiitsminister ametnikke teeneteristidega

PrintPDF Jaga

27.01.2019 Reedel tähistati Narvas vanglateenistuse 100. aastapäeva, kus silmapaistvate teenete eest andsid justiitsminister Urmas Reinsalu ja vanglateenistuse juht Priit Kama üle vanglaametniku teeneteristid.

Oma kõnes tunnustas justiitsminister Urmas Reinsalu kõiki 1200 vanglateenistujat, kes teevad iga päev rasket tööd, et tagada inimeste turvatunne. Reinsalu rõhutas, et ühiskonna ohutuse tagamisel on oluline lähtekoht, et ohtlike korduvkurjategijate koht peab olema vanglas.

“On eriti kiiduväärne, et vanglateenistus panustab ka riigikaitsesse, et julgeolekukriisides kiiresti osutada relvastatud abi ohtude tõkestamisel ja vaenlasele vastu astumisel,” märkis Reinsalu.

Vanglateenistuse 100 aastapäeval tunnustati vanglateenisutse teeneteristidega Tallinna vangla järelevalveosakonna juhatajat Enar Pehki, Tartu vangla direktori asetäitjat Janek Riivest, Tartu vangla neljanda üksuse juhti Merlys Toomi ja rahandusministeeriumi haldustalituse juhatajat Aare Auni.

Enar Pehkil oli uue Tallinna vangla projektirühmas mõjus osa, sest just tema mõtles välja terve hulga vangla tehnilisi lahendusi ja tööpõhimõtteid.

Janek Riivesel on aastaid olnud kaalukas roll selles, et Tartu vangla töötaks ladusalt ning saavutaks seatud eesmärgid. Hea analüüsivõime aitab tal teha innovaatilisi töökorralduslikke ettepanekuid, mille ta tegusa juhina ka ellu viib.

Merlys Toom on täitnud asendamatut rolli Tartu vangla tulemusüksuste arendamisel. Tema juhtimisel on moodustatud meeskond, kes seksuaalkurjategijatega.

Aare Aun on üle kümne aasta koordineerinud kogu vanglate kinnisvara valdkonda. Tallinna vangla projekteerimise ja rajamise juures tegutses ta asjatundlikult aastaid tellija esindajana.

Viimati uuendatud: 29.01.2019 - 07:50