• A
  • +

Vanglateenistuse juubelil tunnustati tublimaid töötajaid

PrintPDF Jaga

Vanglateenistuse 90 aasta juubelil andis justiitsminister Rein Lang parimatele vanglaametnikele üle teeneteristid ja -medali ning kuulutas välja 2008. aasta parima noore valvuri.


„Tuleb tõdeda, et eelmine aasta oli vanglasüsteemile edukas,“ sõnas minister Rein Lang. Ministri sõnul on lisaks vanglatele ka vanglate personal saavutanud täiesti uue kvaliteedi. „Selle märk on näiteks see, et kõrged vanglaametnikud lõid aasta lõpus sihtasutuse, et abistada neid kolleege, kes teenistusülesannete täitmisel viga on saanud.“

Vanglaametniku teeneteristi saajatest tõstis minister eraldi esile Viru vanglas toimunud pantvangikriisi lahendamise võtmeisiku, inspektor-kontaktisiku Hedi Reima. Just tänu tema ausale, kindlameelsele ja järjekindlale mõjutustööle nõustusid pantvangistajad lõpuks kabine­tist väljuma.

„Hedi Reima roll osutus kandvaks just kõige keerulisemas etapis ehk läbirääkimistel. Reima oli juba varem pantvangistajatega tööalaselt suheldes nende usalduse võitnud. Nüüd sai sellest usaldusest määrav tegur, mis aitas pantvangistajatega sisulist ja eesmärgistatud vestlust arendada ning panna neid nii oma tegutsemise üle järele mõtlema,“ sõnas Lang.

Samuti andis Lang  vanglaametniku teeneteristi üle politsei vanemkomissar Sergei Futkinile, kes otsustaval hetkel alustas Viru vangla pantvangivõtjatele rünnakut, mis viis pantvangi vabastamiseni.

Lisaks sai ministrilt teeneteristi laitmatu teenistuskäigu ning silmapaistvate teenete eest Eesti vanglateenistusele Tallinna vangla direktor Erkki Osolainen. Kümneaastase laitmatu teenistuse eest sai vanglaametniku teenistusmedali Harku vangla direktor Janec Leppik.

2008. aasta parimaks nooreks valvuriks nimetati Tallinna vangla järelevalveosakonna vanemvalvur Ülar Paimre.

 

Lugupidamisega

Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50