• A
  • +

Vanglatööstuse uued hooned loovad suurema võimaluse vangide toodangu turustamiseks

PrintPDF Jaga

24.03.2017 Täna avati Tabasalus AS-i Eesti Vanglatööstus poolt rajatud uus hoonetekompleks, mille eesmärk on vangidele töötamisvõimaluse pakkumise kõrval tootmistegevuse suurendamine läbi tõhusama müügi ja turustuse organiseerimise.

Ettevõtte juhataja Voldemar Nellise sõnul on nende tegevuse peamine eesmärk vangide taasühikonnastamine, mis tähendab tööõpet, tööoskuste arendamist ja sälitamist. „Tegutseme neist eesmärkidest lähtuvalt, nii et inimesel, kes vanglast vabaneb, oleks võimalus elus paremini hakkama saada. Meie töötajaskonnast (vangidest) vahetub aastas ca 75 protsenti. Oleme justkui kutsekool,” ütles Voldemar Nellis.

„Sotsiaalse ettevõtluse eestvedamine on paras kübaratrikk, sest tulu teenimisel ning majanduslike eesmärkide seadmisel tuleb meil tegutseda viisil, mis ei mõju negatiivselt vangide tööhõive tagamisele,“ selgitas Nellis.

Uute tööruumide avamisel osalenud justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul tuleb riigi rolli AS Eesti Vanglatööstus tegevuse suunamisel suurendada, rakendades tööle võimalikult palju vange, tagades neile kutsealase ettevalmistuse ja korralikud töötingimused, et vähendada võimalusi langeda tulevikus taas kuritegelikule teele.  

„Tunnustan siinkohal Eesti Vanglatööstuse juhte, kes on välja arendanud väga eduka kaubamärgi Stoveman, mis pakub tööd ca 150-le kinnipeetavale. Kuigi see protsent on võrreldes vangide arvuga väike, siis kaubamärgi edu, mille all toodetakse ja müüakse näiteks puiduküttega saunaahjusid, on hõivanud Eestis liidripositsiooni,“ ütles Urmas Reinsalu. „Tuleb arvestada, et kui vangidel pole aktiivset tegevust, siis on märgatavalt suurem võimalus negatiivsete mõjude tekkimiseks. Seega on oluline, et vanglas oleks tagatud võimalus tegeleda töö, huvialategevuse või õppimisega,“ lisas ta.

Justiitsministeerium asutas 2001. aastal vangide tööhõive organiseerimiseks AS-i Eesti Vanglatööstus, mis on 100% riigi osalusega aktsiaselts.

Stoveman saunaahjudel on CE sertifikaadid, mis on testitud Soomes Jyväskylas. Kõiki tooteid on võimalik näha ja tellida ettevõte kodulehel www.stoveman.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50